Saites, projekti.

Valodas kafejnīcā

Projekta koordinators: Saushemptonas universitāte
                                    Valodu, lingvistikas un vides mācību priekšmetu centrs
Finansē: Eiropas Padomes komisija Sokrāta Lingva 1 programma
Latvijas ko-ordinators:   Valodu mācību centrs
Projekta koordinatore Latvijā: Silvija Kārkliņa,
silvijak@latnet.lv
 Kontaktpersona: Zanda Cielava
zandac@latnet.lv
Valodu mācību centrs,
Smilšu iela 1/3,Riga, LV 1050, Latvija
silvijak@latnet.lv

Kas ir “Valodas kafejnīcā”?

                 “Valodas kafejnīcā” ir vairāk jēdziens nevis vieta, kurā valodas apguve tiks uztverta kā sociāla darbība, kura nenotiek tradicionālajā klasē. Balstoties uz jau pastāvošo un pieaugošo kafejnīcu kultūru Eiropā, šis jaunais valodas apguves veids notiks patiesi kafejnīcās un citās sabiedriski pieejamās vietās, kā piemēram, bibliotekās, kultūras namos un klubos, valodu apguves vietās. Sadarbojoties ar vietējiem kafijas veikaliem un kafejnīcām, kafijas kompānijām un tās piegādātājiem, “Valodas kafejnīcā” tiks atbalstītas, un skolotāji būs tur klāt, lai palīdzētu šo projektu iesākt un uzturēt, ko vēlāk varētu darīt paši valodu apguvēji. Paši valodu apguvēji izlems, ko un kā mācīties kopā, kad un kur satikties, atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Kāda grupiņa, kuru interesē grāmatas un lasīšana, varētu satikties grāmatnīcas kafejnīcā vai bibliotekā, valodu studenti varētu satikties savas fakultātes kafejnīcā, filmu mīļotāji varētu satikties kinoteātru kafejnīcās, un visi pārējie, protams, var satikties jebkurā kafejnīcā, lai regulāri parunātos kādā svešvalodā. Var jau arī satikties pie kāda mājās. Izvēle ir Jūsu rokās!

Kas var iesaistīties projektā?

              Nav ierobežojuma tiem, kas vēlas iesaistīties”Valodas kafejnīcā” projektā. Lai gan valodu prasmju ziņā, tās būtu piemērotas pieaugušajiem, kas valodu vismaz jau ir nedaudz apguvuši.

Kur atrodas tāda kafejnīca?

            Šis projekts sākās 2006. gada oktobrī un to atbalsta Eiropas Padomes Sokrāta Lingva 1 programma. Pirmās valodu kafejnīcas tiks veidotas šī projekta ietvaros. Projekta divu gadu laikā centīsimies izveidot viegli pieejamas valodu kafejnīcas vairākās vietās, veidojot sabiedrisku mācību vidi. Mēs arī veidosim materiālus, kas palīdzēs izveidot valodu kafejnīcas, atrast tām regulārus biedrus, noteikt mērķus un uzdevumus, saprast, kā mācīt mācīšanās prasmes, kā veidot interaktīvu mācību procesu.
           Mūsu partneri ir Austrijā, Beļģijā, Latvijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Turcijā, Ungārijā un Zviedrijā.
 Latvijā mēs izveidosim vismaz divas valodu kafejnīcas, kuras kalpos kā piemērs citām kafejnīcām, kurās paši valodu apguvēji vai kafejnīcu īpašniekii, vai valodu pedagogi gribēs veidot š ādas valodu apguvēju grupas.

Kā es varu iesaistīties?

           Ja Jūs esat kafejnīcas īpašnieks vai kafejnīcu ķēdes vadītājs, kafijas piegādātājs, skolotājs vai valodas apguvējs, tad dariet mums to zināmu pa tālāk norādīto adresi vai zvaniet pa tālruni, lai uzzinātu, kā Jūs varat iesaistīties projektā.

Rakstiet vai zvaniet:
Zandai Cielavai
Valodu mācību centrs
Smilšu iela 1/3 – 3.stāvā
Rīga
Latvija
LV 1050
zandac@latnet.lv

Noderīgas interneta adreses:
Eiropas Padomes komisija
Sokrāta Lingvas programma
Iestājies klubā: www.jointheclub.net
Atver durvis valodas apguvei: www.opendoor2languages.net
Valodu mācību centrs: www.vmc.lv
Izbaudi valodu: www.tastethelanguage.net